Czy można przedawkować l karnitynę?

Witam, chciałabym spytać czy można przedawkować l karnityne? Od jutra chce się odchudzać i stosować l karnityne ale nie wiem w jakiej dawce ją przyjmować. Czy są jakieś skutki uboczne? Czy l karnityna ma wplyw na stawy i serce?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę stosować preparat zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce. Stosowanie nadmiernych ilości może skutkować wystąpieniem powikłań. W celu ustalenia planu odchudzania warto udać się do dietetyka.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

L karnityna uważana jest za jeden z bezpieczniejszych suplementów, przy stosowaniu należy przestrzegać wskazówek producenta preparatu. Nie wszystkie suplementy przechodza procedury takie jak leki kiedy są wprowadzane na rynek, więc skutki uboczne sa możliwe - to się pewnie okaże za kilka lat. Pozdrawiam