Stosowanie l-karnityny u wegetarian

Witam, czytam na temat L-KARNITYNY i już sama nie wiem czy mogę/powinnam ją spożywać. Otóż jestem wegetarianką, uczęszczam na siłownię 3 razy w tygodniu. Czy zbyt mała ilość tego składnika w organizmie może powodować mniejsze efekty w zbiciu tkanki tłuszczowej?

U wegetarian i wegan często występuje niedobór karnityny. Dlatego też warto ją suplementować szczególnie przy treningach. Brak karnityny to gorszy transport kwasów tłuszczowych o długich łańcuchach do mitochondriów, czyli mniejsza ilość energii i osłabienie mięśni. Bez karnityny po prostu będzie trudniej trenować, gdyż jej niedobór powoduje osłabienie mięśni.