Przyjmowanie Symonette bez przerw i okres

Witam, od sierpnia 2014 roku biore symonette bez przerw (w kwietniu 2014 roku urodzilam), wczoraj dostalam okres, w ulotce pisze że mam brac tabletki dalej (jestem w połowie listka). Moje pytanie brzmi czy nie powinnam zaczac nowego opakowania, a jesli nie to czy ochrona przed zajscie w ciaze bedzie wytarczajaca?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie, powyższe tabletki bierze się także w czasie krwawienia. Ochrona będzie zachowana, ale proszę koniecznie udać się do ginekologa. Po takim okresie czasu sądzę, że konieczna jest zmiana tabletek antykoncepcyjnych. Proszę koniecznie udać się do ginekologa.