Przyjmowanie tabletek na obniżenie ciśnienia tętniczego w 7. tygodniu ciąży

Witam serdecznie.Jestem w 7 tygodniu ciąży,2miesiące temu byłam u kardiologa stwierdził niejednorodność płatków .Ginekolog kazał mi odstawić lekarstwa i brać tylko magnez i tabletki Dopegyt na obniżenie ciśnienia tętniczego,dodam że czasami serce mi kałacze a po chwili przechodzi.Dodam że jest to uciązliwe dla mnie ponieważ przy dużym wysiłku szybko się męczę .Prosiłabym o pomoc ponieważ nie wiem czy powinnam brać tabletki w okresie ciązy.Pozdrawiam i proszę o odpowiedż .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Zdecydowanie proszę postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty ginekologa, tj. przyjmować regularnie magnez oraz Dopegyt. Proszę zaufać lekarzowi - bez wątpienia kompetentnie dba o Panią i Pani dziecko. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, proszę skonsultować się z innym specjalistą ginekologiem.