Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skoki ciśnienia a wskazania do stosowanie leków

Witam. Od stresu mam skoki ciśnienia czy powinnam brać tabletki na obniżenie ciśnienia a jak tak, to jakie?
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Skoki ciśnienia - przyczyny

Skoki ciśnienia tętniczego stanowią nie tylko dokuczliwy objaw, ale mogą nieść ze sobą poważne zagrożenie dla życia i zdrowia. Warto zapoznać się z przyczynami leżącymi u ich wystąpienia. O tym opowiada dr Piotr Gryglas.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Niestety podane informacje są dość lakoniczne. Nie napisała Pani bowiem jak często pojawiają się skoki ciśnienia, jakie konkretnie są to wartości, jakie ciśnienie ma Pani w warunkach bez stresu, itd. Wszystkie te informacje są niezbędne, by ocenić czy powinna Pani stosować leki hipotensyjne. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ lub specjalistą kardiologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz odpowie na pytanie czy konieczne jest stosowanie leków. Jeśli tak, bez wątpienia dobrany zostanie właściwy preparat.

0

Jest wiele przyczyn nadciśnienia. Myślę, że warto:
1. Regularne codziennie 2 x dziennie mierzyć ciśnienie i tętno, zapisując to w dzienniczku. Z tymi wartościami za 2-3 tygodnie dobrze spotkać się z internistą.
2. Jeśli skoki ciśnienia są spowodowane emocjami (np. napady lęku), powinna Pani udać się na konsultację psychiatryczna (również z dzienniczkiem). Warto tez zrobić badania laboratoryjne (mocz, morfologia, OB, cukier, kreatynina, lipidogram, TSH, fT3, fT4, kortyzol).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy