Przyjmowanie witamin w 28. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 28 tyg ciazy. Do tej pory biore zelazo, levotiron /problem z tarczyca/ i witaminy tzn kwas foliowy plus kalcium i vit D / to taki zestaw/ . Po ostatnich badaniach dostalam od endokrynologa calcimax- D3 ze wzgledu na obnizona witamine D. Tylko ze wlasnie przeczytalam ulotke i lek ten moze kolidowac z levotironem tzn podwyzszyc t4 . Ze musi byc odstep conajmniej 4godzin. Poza tym biore juz w zestawie witamin , witamine D. Wiec czy to nie za duzo?
Lek. Tomasz Budlewski

Lekarz badający ma najlepszy obraz kliniczny pacjenta. Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.

Magdalena StusiĹska

Odstęp czasowy pomiędzy lekami należy zachować na pewno.Niestety nie pisze Pani jaką dawkę wit. D3 i w jakim preparacie Pani przyjmuje- jednak zazwyczaj nie są to duże dawki. Nie powinno to być szkodliwe, ale w razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem i poinformować go o preparatach które Pani bierze.