Jak stosować te kompleksy witamin?

Dzień dobry. Lekarz zalecił mi zażywanie kompleksu witamin ADEK. Witaminę D3 powinnam zażywać 4000 ze względu na bardzo niski poziom. Jakie będą najlepsze preparaty? Jeśli kupię kompleks ADEK nie będę w stanie zażywać 4000 jednostek witaminy D3. Proszę O informacje, jak najlepiej zażywać te witaminy.

Witam,

Jeżeli chodzi o samo przyjmowanie witamin, to wówczas należy dokupić osobno witaminę D, aby sumarycznie dzienna dawka wyniosła 4000 j.m.. Nie muszą to być kompleksy witamin, można osobno przyjmować (chyba że lekarz inaczej zalecił). Proszę pamiętać, że witaminy A, D, E, K są rozpuszczalne tylko w tłuszczach, tzn najlepiej przyjmować w trakcie głównego posiłku, gdzie ten tłuszcz będzie się znajdował.