Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 7 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skrajnie niski poziom witaminy D

Skrajnie niski poziom witaminy D. Od ponad pół roku odczuwam ogromne zmęczenie i silne bóle kości rąk, nóg i palców. Wszystkie badania krwi (morf., bioch.) wychodziły prawidłowo. Tydzień temu zrobiłem badania na poziom witaminy D - 25(oh)d3 i okazało się, że wynosi 8,3 ng/ml co w badaniach do których dotarłem kwalifikuje się jako ciężki niedobór. Ile j.m. witaminy D3 w kapsułkach powinienem przyjmować dziennie w tej sytuacji? Dodam, że rzadko wychodzę na słońce i nie jadam ryb.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na leukocyty

Ogólne badanie moczu, to jedno z podstawowych badań. Polega na ocenie próbki moczu pod kątem różnorodnych cech, m.in. leukocytów. Lekarz Łukasz Dubielecki pokaże jak wykonać badanie w domu.

W naszej szerokości geograficznej niedobór witaminy D jest dosyć powszechny a niestety jest to witamina mająca szerokie znaczenie w procesach metabolicznych i wciąż odkrywane są jej nowe funkcje.
Witamina D należy do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach w związku z czym kumuluje się w organizmie i łatwo ją przedawkować. Każda forma leku zawiera inną dawkę witaminy. Na opakowaniu z pewnością jest napisane jaka jest dzienna dawka dla dorosłego człowieka, i tego należy przestrzegać.
Niestety samo przyjmowanie witaminy przyniesie niewielkie efekty, dla prawidłowego jej metabolizmu i działania niezbędne jest promieniowanie słoneczne.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy