Przyrost poziomu b-HCG a rozwój ciąży

Bardzo proszę o informacje, czy podane wartosci bhcg nie przyrastaja za szybko? cykle 28 dniowe, ost.miesiaczka 18.12. pierwsze badanie bhcg było 12.01 ( 12dpo) wyniosło 70mlu/ml, 14.01(14dpo) wynosiło 300mlu/ml, 16.01 (16dpo) wyniosło 1467,2mlu/ml . te przyrosty są ponad 66% normę co 48h. Czy powinnam się niepokoić? czytałam, że przyczyna wzrostow za szybkich jest zasniad groniasty,albo zespoł downa lub blizniacza ciąza. proszę o odpowiedz

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

Właśnie tak jak Pani pisze jest kilka możliwości których nie można wykluczyć bez badania lekarskiego. Proszę udać się do ginekologa. Za normę przyjmuje się podwojenie wartości betaHCG co dwa dni.