Przyspieszone OB i duża liczba płytek krwi

Bardzo proszę o interpretację badania krwi i moczu: hematologia OB 60 mm/h, morfologia: WBC 10,73; RBC 4,85; HGB 12,9; HCT 40,2; MCV 82,9; MCH 26,6; MCHC 32,1; RDW-CV 13,3 ; PLT 683. Morfologię oznaczono dwukrotnie, PDW 11,1%; MPV 9,5 ; P-LCR 21,3; PCT 0,65. W ostatnim czasie zdarza mi sie, że mam opuchnięte nogi, więc łykam tabletki lyphomyosot, łykam też srebro koloidalne i dość często algi (spirulina). W badaniu moczu uzyskałam takie wyniki jak: PH 6,5 azotyny - brak, białko - brak, cukier brak, etony - brak, urobilinogen - w normie, bilirubina - brak, krwinki biale - 1-0-2 wpw, moczany bezpostaciowe liczne, kryształy szczawianu wapnia nieliczne, bakterie - dosc liczne.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! W badaniach tych niepokojące jest zarówno przyspieszone OB, jak i duża liczba płytek krwi. Takie wyniki wymagają dalszej wnikliwej diagnostyki w celu ustalenia przyczyny tych nieprawidłowości. Ja nie będę mogła tutaj wiele pomóc, ponieważ nie mam ani możliwości przeprowadzenia wywiadu chorobowego z pacjentem, ani zbadania go. Przyczyn nadpłytkowości może być bardzo wiele i są to zarówno choroby szpiku kostnego jak i ogólnoustrojowe (np. przewlekłe stany zapalne i być może stąd tak wysokie OB). Decyzję dotyczącą dalszego postępowania powinien podjąć lekarz rodzinny, być może wskazana byłaby konsultacja hematologiczna. Pozdrawiam!