Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie dronedaronu w praktyce - 10 gorących pytań

Migotanie przedsionków to duży problem społeczny. Wiele osób cierpi na tę przypadłość. Leczenie migotania może polegać na podaniu dronedaronu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tej terapii.

Trudno odpowiedzieć na tak zadane pytanie – za mało danych o stanie Pani zdrowia. Coś powoduje przyspieszony rytm a przyczyny są różne. Również trudno się odnieść do tego pytania z powodu różnic w pojęciu „ćwiczenia fizyczne”. Dla jednych jest to bieganie dla drugich podnoszenie ciężarów a dla ozdrowieńców kardiologicznych „podnoszenie ramion" do góry i wkręcanie ‘żaróweczek’.
Na pewno pod wpływem systematycznego wysiłku fizycznego dochodzi do zwolnienia czynności serca, następuje obniżenie ciśnienia tętniczego oraz wzrost frakcji wyrzutowej lewej komory. Korzyści z regularnego ćwiczenia są jak najbardziej widoczne i prozdrowotne. Jednak dobór ćwiczeń, bądź formy aktywności fizycznej proszę uzgodnić z lekarzem osobiście.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam,

O jakim dokładnie przyśpieszonym rytmie serca mówimy? Nieco wyższe niż standardowa wartość około 70? Nierówne? Jeżeli ma Pani wątpliwości to proponuję skonsultować się z lekarzem kardiologiem. W każdym bądź razie regularne ćwiczenia, poprawienie swojej kondycji powinno zmniejszyć rytm serca.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy