Przyspieszony rytm serca u 19-latka

Witam serdecznie, od ok. 3 lat obserwuję u siebie nagły, przyśpieszony rytm pracy serca, jest to ok. 300 uderzeń na minutę, który ustaje przy głębokim, chwilowym skłonie. Byłem z tą przypadłością u lekarza rodzinnego, zlecił mi podstawowe badania, typu morfologia, EKG, ale wszystko jest niby w porządku. Mam 19 lat i 182 cm, ważę 65 kg. Brakuje mi czasu na aktywność fizyczną, często doświadczam stresu związanego ze szkołą. Czy to może być np. migotanie komór?

Witam! Aby określić z jakiego rodzaju arytmią mamy do czynienia konieczne jest wykonanie badania holter ekg, czyli 24-godzinnego monitorowania zapisu ekg. Opisane dolegliwości przemawiają za rozpoznaniem niegroźnej tachykardii zatokowej będącej najczęściej wynikiem stresu, nadmiaru kofeiny czy słabej kondycji fizycznej.