Puchnięcie kostek i nóg oraz mrowienie w kończynach

Witam mam 21lat i jestem kobietą. ok kilku dni puchną mi kostki i nogi. a również odczuwam mrowienie w lewej nodze i ręce. co to może oznaczać? Gdzie się udać i jakie badania zrobić?

Przyczyn może być wiele z kręgu ogólo-internistytcznego, endokrynologicznego, nefrologicznego, hematologicznego i innych.
Interpretacja objawów zależy od wielu czynników towarzyszących jak np. czy obrzęki występują w dzień, czy ustępują w nocy albo w pozycji leżącej, jaki mają charakter itd
Należy wykonać podstawowe badania tj morfologię, OB, CRP, biochemię (mocznik kreatynina, elektrolity, poziom albumin, cukier) hormony tarczycy.
Z wynikiem proszę zgłosić się do lekarza POZ, który pokieruje Panią dalej w zależności od potrzeby.