Puchnięcie nóg podczas długotrwałej jazdy autem

witam dzien dobry mam pytanie jestem kierowca i mam problemy z nogami gdyz bardzo puchna a wrecz bola zdarzaja sie tez skurcze a od jakiegos czasu bola mnie takze rece dlonie i przedramienia co jakis czas budzi mnie w nocy przeszywajacy bol przedramion i nie czuje dloni a w dzien cierpna mi cale rece wraz z nogami czy ktos moglby udzielic mi kompetentnej rady i odpowiedzi z gory bardzo dziekuje

Witam,
niestety praca jaką Pan wykonuje uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia - bezruch kilka godzin, pozycja siedząca.
W przerwie od pracy zalecałabym ruch i wysiłek fizyczny aby usprawnić układ krążenia.
Możliwe iż potrzebna byłaby profilaktyka przeciwzakrzepowa - decyzję powinien podjąć lekarz (pierwszego kontaktu) po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pana, także zalecałabym wizytę w przychodni POZ.

pzodrawiam

 Lek. Aleksandra Witkowska

Trzeba przeprowadzić dokładne badania diagnostyczne. Proszę udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu. Ten lekarz pokieruje Pana na odpowiednie badania i do lekarzy specjalistów.