Puchnięcie palców u rąk i całej dłoni

Dla czego puchną mi kalce u rak lub cała dłoń? Czasami jak nosze torbę z zakupami po chwili mi puchną i swędzą przy tym

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy, tj. obrzęk i świąd mogą być wynikiem zmian naczyniowych, alergicznych, autoimmunologicznych jak i wielu innych. Sugeruję zastanowić się, czy objawy nie pojawiają się w przypadku kontaktu tylko z jedną z rodzaju toreb - być może jest to uczulenie na materiał. Pani dłonie powinien ocenić lekarz POZ.