Puchnięcie twarzy i rąk

Od paru dni puchnie mi twarz, ale nie jakoś bardzo - w sumie jak pytam o to rodzinę, to oni tego nie widzą, ale ja czuję opuchliznę w obrębie policzków, nosa, powiek i tak pod brodą i jakby szyja, ale nie do końca. Oprócz tego puchną mi też palce u rak i nóg. Czy to może być tarczyca? Mam stwierdzone zapalenie tarczycy, a dokładnie chorobę Gravesa-Basedowa. Czy od tego mogą być takie objawy? Do jakiego lekarza się zgłosić?
ponad rok temu

Witam.

Powinna Pani zgłosić się do lekarza rodzinnego, ponieważ by odpowiedzieć na pytanie, co może być przyczyną, konieczny jest szczegółowy wywiad lekarski uzupełniony badaniem fizykalnym. Na ich podstawie lekarz może zlecić badania diagnostyczne, które pomogą w ustaleniu przyczyny i/lub skierować do odpowiedniego specjalisty.

Pozdrawiam.