Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest przyczyną puchnięcia i swędzenia skóry?

Jestem mężczyzną, mam 28 lat. Od pewnego czasu moja skóra na całym ciele jest bardzo podrażniona. Każde zadrapanie kończy się opuchlizną i jest to podobne do pokrzywki. Ostatnio spuchły mi węzły chłonne, cała twarz i język oraz reszta ciała i to strasznie swędziało. Trwa to około 2 godzin, później wszystko wraca do normy. Jadłem to, co zwykle nie zmieniałem szamponu, proszku, ani kosmetyków. Nie przyjmowałem żadnych leków. Nie mam innych objawów oprócz swędzenia i opuchlizny. Chciałbym wiedzieć co jest tego przyczyną? Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Witam,

Dla ustalenia przyczyny dolegliwości niezbędna jest większa ilość informacji oraz badanie fizykalne. Objawy mogą stanowić reakcję alergiczną-szczegółowy wywiad lekarski może pomóc w ustaleniu alergenu. Uzyskane-przez odpowiednio zadane pytania informacje pomogą lekarzowi ustalić bądź wykluczyć również inne możliwe przyczyny. Proszę nie lekceważyć tych objawów, gdyż alergiczny obrzęk krtani stanowi zagrożenie życia! Doradzam wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy