Świąd skóry a możliwe przyczyny

Witam. Mam problem ze swędzeniem skóry. Wszystko zaczęło się wczoraj od swędzenia języka, w nocy okropnie swędziałam mnie skóra na udach, plechach, później skóra głowy Obecnie swędzi najbardziej szyja za uszami i okolice ust. Nie mam żadnej wysypki, miejsca swędzące robią się zaczerwienione, staram się nie drapać ale bardzo ciężko się powstrzymać, szczególnie gdy mocno swędzi. Nie jestem raczej alergikiem. Wypiłam wapno i trochę przestało, ale co to może być i co może pomóc?

Iwona Stajkowska

Proszę udać się do lekarza POZ i zleci on odpowiednie badania.

Proszę przeanalizować czy nie jadła lub piła Pani czegoś nowego , po czym mogło dojść do reakcji alergicznej. Czy nie zostały zmienione kosmetyki do pielęgnacji, proszek do prania,płyn do płukania tkanin.