Pulsowanie w okolicy pomiędzy szyją a oskrzelami

Ostatnio po wysilku fizyczym np. bieganiu ,czuje dziwne pulsowanie w okolicy miedzy szyja a oskrzelami . Ciezko mi wtedy zlapac powietrze. Trwa to kilka sekund . Co to moze byc ? Dodam ze zadko uprawiam sport prawie wcale , nie mam na to czasu przy malutkim dziecku. Czesto kluje mnie tez w okolicy serca. Czy nalezy wykonac jakies badania ? Czy jednak zaczac czesciej cwiczyc ? Tylko jakie cwiczenia ? Z gory Dziekuje za porade. Anna.

Lek. Katarzyna Szymczak

Dolegliwości mogą być związane ze zbyt intensywnym wysiłkiem, skoro pisze pani ze wcześniej nie ćwiczyła, sugeruję ćwiczyć regularnie i stopniowa zwiększac intensywność, najlepszy byłby basen, rower albo bieganie. Co do innych dolegliwości sugeruję kontrolna morfologię i ekg.
Pozdrawiam