Pytanie dotyczące zastawki AO w wyniku badania echokardiologicznego

Dobry wieczór, Mam 21 lat i własnie zrobiłem sobie badanie ECHOKARDIOLOGICZNE i mam pytanie dotyczące Zastawki AO. Problem tkwi w tym, że mam napisane Zastawka AO-dwupłatkowa,płatki prawy i lewy wieńcowy zrośniety szwem, mała ekscentryczna AR. Wszystkie inne wyniki i wskażniki mam w normie i mieszcze sie w marginesach. PROSZĘ O POMOC

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Z wynikiem badania należy zgłosić się do kardiologa. Dwupłatkowa zastawka aortalna jest najczęstszą wadą serca u dorosłych, jej rozpoznanie wymaga stałej obserwacji kardiologicznej i może wymagać leczenia (w tym operacyjnego) w przyszłości. Zwiększone jest ryzyko wystąpienia wady zastawki oraz rozwarstwienia aorty wstępującej, w związku z czym odradzane jest uprawianie sportów wyczynowych.