Pytanie o znamię Spitz

Chciałabym zeby jakis specjalista odniósł sie do tego co znalazłam w inter " Spitz, które pojawia się u dorosłych należy podejrzewać o czerniaka. Nawet jeśli rozpoznanie histop. potwierdzi, że to neavus Spitz, nigdy nie ma 100% pewności, że nie mamy do czynienia z melanomą. Wielu klinicystów podchodzi ostrożnie do tego rozpoznania, gdyż zdarzały się przypadki, że u pacjentów diagnozowano znamię Spitz, które teoretycznie powinno być jeszcze łagodne, ale pojawiały się po jakimś czasie przerzuty.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ocena znamion typu Spitz jest bardzo trudna, nawet dla specjalistów patomorfologów. Ciężko je bowiem odróżnić od czerniaka. Doświadczony specjalista patomofolog nie powinien mieć z tym jednak problemów.