Rak inwazyjny piersi - typ przewodowy/NST

Dzień dobry, zdiagnozowano u mnie raka piersi. Proszę o interpretację rozpoznania: Rak inwazyjny piersi (typ przewodowy/NST) NHG3, pT1cNO, ER(-), PgR(-), HER2(-), Ki67 80%. Jak poważny jest to rak? Jaka jest szansa wyleczenia przy raku piersi mając takie rozpoznanie? Czy powinnam podjąć się operacji? Powinnam wyciąć pierś? Czy jest jakaś szansa, aby ocalić pierś i pozbyć się raka? Choroba przyszła szybko, niespodziewanie. Boję się tego co mnie czeka. Obawiam się operacji, leczenia i rokowań. Nie wiem czego mogę się spodziewać. Co powinnam teraz zrobić? Jak wygląda leczenie raka inwazyjnego piersi? Proszę o radę. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Oznacza to guza wielkości większej niż 10mm ale nie większego niż 20mm w największym wymiarze. Komórki nowotworowe nie wykazują ekspresji receptorów estrogenowych ani dla herceptyny (co ma znaczenie dla zaplanowania leczenia), Ki67 oznacza szybkość podziału nowotworu. NHG3 oznacza mały stopień zróżnicowania nowotworu i wysoką aktywność mitotyczną. W takim przypadku konieczna będzie operacja i po badaniu histologicznym wyciętego guza decyzja co do konieczności dalszego leczenia uzupełniającego.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie nowotworu złośliwego piersi. Proszę udać się na wizytę kontrolną u lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.