Rak skóry na łopatce i rokowania

Interpretacja wyniku badania Proszę o wskazówki co do dalszego postępowania medycznego i określenie rokowania. Rozpoznanie kliniczne róg skórny. Opis makroskopowy materiału: Róg skórny - fragment skóry o wym. 2,7x1,5 cm ze zrogowaciałym wyniosłym guzem o śr. 0,5 cm. Wynik badania histopatologicznego: Rak płaskonabłonkowy rogowaciejący skóry. Margines boczny 4 mm. Margines od podstawy 6 mm. G2, pT1. Zmiana usytuowana na skórze łopatki.

Raki skóry dość dobrze rokują. Po wycięciu wystarczy kontrolować się co 6 mcy w pierwszych 2-3 latach. Zdarza się, że guz nawraca- wówczas należy powownie go wyciąć nie czekając aż przyjmie duże rozmiary.