Rak szyjki macicy a wzdęty brzuch

Mam nowotwor zlosliwy to rak szyjki macicy 2B obecnie jestem po leczeniu bezoperacyjnym i po leczeniumam ciongle wzdety brzuch badal mnie lekarz rodzinny mowil ze nic sie nie dzieje czy to nolmalne ze ten brzuch taki jest czy to skutki uboczne leczenia i czasami mam takie jakby mrowienia lub promieniowanie na posladku co robic czy zglosic sie do ginekologa mialam robiona krew mocz teraz 14 pazdziernika mam usg ginekologiczne jestem po leczeniu ktore skonczylam 5 czerwca pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Podane przez Panią objawy mogą być wynikiem zarówno działań ubocznych zastosowanego leczenia jak i samej obecności nowotworu. Miednica mniejsza ma swoje ściśle określone wymiary, w momencie gdy pojawia się w niej nieprawidłowa tkanka jaką jest nowotwór dochodzi do zmiany warunków anatomiczych, co może doprowadzać np. do powiększenia obwodu brzucha lub ucisku na nerwy objawiającego się właśnie mrowieniem. Myślę że warto zgłosić się do ginekologa wcześniej niż w październiku. Pozwoli to jednoznacznie rozwiać Pani wątpliwości. Pozdrawiam.