Rak wstępnicy z naciekiem przestrzeni zaotrzewnowej z przerzutami

Mój brat przeszedł operację - hemikolektomia prawostronna rozszerzona o limfadenektomię dorzecza tętnicy krezkowej górnej i tkanki miękkie przestrzeni zaotrzewnowej. Rozpoznanie - rak wstępnicy z naciekiem przestrzeni zaotrzewnowej i przerzutami do węzłów krezkowych i do wątroby z niedrożnością przepuszczająca jelit. W wyniku żółtaczki mechanicznej uciskającej PŻW przez ognisko w wątrobie wykonano drenaż przezżołądkowy dróg żółciowych pod kontrolą EUS - implantowano protezę pigtail 8,5 F12. Ekspertyza histopatologiczna: 1. Węzeł chłonny wielkości 1 cm - metastasis carcinomatosa; 2. Trzy fragmenty tkanki tłuszczowej wielkości do 5 cm z białawymi ogniskami naciekowymi - infilitratio carcinomatosa; 3. Rozięty fragment jelita długości około 28 cm. W środkowej części jelita stwierdzono guz koncentrycznie obejmujący ścianę jelita na długości około 5 cm. Guz rozlegle naciekał tkankę tłuszczową okołojelitową i krezkę na głębokość około 2-3 cm, makroskopowo dochodząc do powierzchni surowiczej. W tkance tłuszczowej okołojelitowej oraz w krezce obecne były liczne przerzutowe węzły chłonne wielkości 1,3 cm - adenocarcinoma G 3 partim mucinosum. Utkanie nowotworowe nacieka całą grubość błony mięśniowej ściany jelita i przechodzi na sąsiadującą tkankę tłuszczową. Zbadano 20 węzłów chłonnych okołojelitowych. Przerzuty raka znaleziono we wszystkich. Stadim C2 w/g Aster Colier. Linie ciecia chirurgicznego bliższa i dalsza wolne od nowotworu. Brat jest jeszcze przed chemioterapią, gdyż rana pooperacyjna po 2-ch miesiącach nadal ropieje. Proszę o przetłumaczenie wyniku badań i ewentualne rokowania.

Zaawansowanie choroby nowotworowej w przypadku Pana brata jest bardzo duże. Oprócz tego, że rak zajmuje ścianę jelita grubego, to jeszcze przekracza ją, nacieka na sąsiednie tkanki, daje przerzuty regionalne do licznych węzłów chłonnych okolicznych jak i odległe do wątroby. To najwyższy stan zaawansowania raka określany w klasyfikacji Astlera-Collera jako D (nie C2 jak ocenił histopatolog, który nie wiedział zapewne o przerzutach odległych czyli do wątroby) oraz w skali TNM jako T4N2M1 (T4 - guz nacieka przez ciągłość inne tkanki i narządy lub przerasta otrzewną trzewną, N2 - przerzuty nowotworu w 4 i więcej regionalnych węzłach chłonnych, M1 - stwierdza się przerzuty odległe). W przypadku takiego zaawansowania klinicznego raka jelita grubego przeżywalność 5-letnią określa się poniżej 3%. Tak więc śmiertelność w takim przypadku jest olbrzymia.