Wynik badania po operacji guza jelita grubego

Moja mama jest po operacji guza jelita grubego. Dziś dostaliśmy wyniki badań, proszę o interpretacje. rozpoznanie adenocarinoma G2 intestini crassi nowotwór ogniskowo nacieka tkankę tłuszczową okołojelitową. w obrebie guza obecne naciekanie drobnych naczyń krwionośnych. Linie odcięcia jelita wolne od nowotworu. W licznych wycinkach pobranych z tkanki tłuszczowejokołojelitowej znaleziono 2 węzły chłonne z nieswoistymi zmianami odczynowymi. Nie stwierdzono obecności przerzutów raka.

Jest to opis raka gruczołowego, typowej postaci raka wystepującego w jelicie grubym, w drugim stopniu złościwości (cecha G2) z trzech mozliwych, czyli srednim. Optymistryczne jest brak przerzutów w wezłach chłonnych, natomiast naciekanie tkanki tłuszczowej okołojelitowej, może stanowćś wskazanie do uzupoełniającego leczenia, do decyzji w porozumienieu z lekarzem leczącym