Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Reakcja alergiczna a trądzik

Od dwóch lat zmagam się z trądzikiem. Kilka dni temu wystąpiła u mnie silna reakcja alergiczna, w wyniku czego podano mi dożylne środki antyhistaminowe. Trądzik zniknął bez śladu na tydzień, jednak znów dostrzegam tworzące się stany zapalne. Gdzie szukać przyczyn takich interakcji? Czy leki przeciwhistaminowe mają wpływ wyłącznie na produkcję sebum czy również na działanie hormonów?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Trądzik - jak prawidłowo dbać o skórę?

Być może powinna Pani wykonać testy alergiczne , może Pani skóra była podrażniona środkami przeciwtrądzikowymi i środki antyalergiczne spowodowały zmniejszenie obrzęku i stanu zapalnego.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy