Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 3 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Reakcja uczuleniowa w 10. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 10. tyg ciąży. Od 5 dni występuje u mnie reakcja uczuleniowa-skóra twarzy jest bardzo sucha, swędząca, piekąca, zaczyna się łuszczyć. Byłam u alergologa, który stwierdził ostre zapalenie skóry w wyniku silnej reakcji alergicznej na jakąś chemię. Przepisał maść elosone ( 1-2 dni), a potem dwa razy dziennie maść na bazie cholesterolu z witaminą A, E i hydrokortyzonem 0,5%. W ulotce Elosone jest zapis, że może uszkadzać płód, a ginekolog nie zgadza się na drugą maść. Co teraz?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Konieczny jest ponowny kontakt z dermatologiem. Preparaty stosowane miejscowo nie powinny być szkodliwe dla dziecka, jednak skoro ginekolog ocenił, że ich zastosowanie jest dla Pani i dziecka jest bardziej niekorzystne niż brak leczenie to najpewniej istnieje ku temu jakiś powód o którym nie wiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy