Podrażniona, piekąca skóra wokół oczu

Witam, Mam podrażnioną skórę wokół oczu. Jest czerwona, piekąca i ściągnięta. Po jakimś czasie robi się bardzo sucha i pojawiają się suche płatki skóry. Stosowałam różne kremy do nawilżenia ale bez widocznego efektu. Od ponad dwóch miesięcy stosuję hydrokortyzon 0,5 i 2,5 ale zaraz po odstawieniu tego leku wszystko powraca i zaczyna się od nowa. Jak długo można stosować hydrokortyzon? Proszę o pomoc.

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
odpowiadając z punktu widzenia kosmetologa - hydrokortyzonu nie można stosować stale, gdyż po pewnym czasie skóra przyzwyczaja się do silnego środka naprawczego i nie reaguje na maści z zawartością substancji czynnej o niższym stężeniu.
Polecam wizytę u doświadczonego dermatologa, który powinien zastosować taki schemat terapii, który pozwoli Pani stopniowo odstawić hydrokortyzon, a zamiast tego stosować np maść robioną na zamówienie, która ma silne właściwości odbudowujące barierę hydrolipidową.
Tak czy inaczej polecam wykonać testy alergiczne.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóry, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.