Refluks, przewlekłe zapalenie zatok i alergie a możliwość operacji przepukliny rozworu przełykowego
Dziędobry mam od lat stwierdzony refluks i przepuklinę rozworu a równierz przewlekłe zap. zatok i alergie chciałam zoperować przepukline bo się źle czuję rtg z kontr. słaba perystartyka przełyku. Mofologia ok ob crp ok ana ok płuca ok. Zaczęło się 9 lat tem od powięk węzłów na szyi (małe)potem skrzep w kale ból gardła języka (mięśnia) pruchnica stany zap dziąseł teraz doszło kwaśno w buzi dziwna śluzówka przy zębach w lutym kwas mi aż wychodził z gardła(nie mam zgagi)? Proszę o podpowie dziękuję

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Wskazania do gastroskopii
Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani - prawdopodobnie ma Pani nasilony refluks żoładkowo-przełykowy(mimo braku charakterystycznego objawu jakim jest zgaga). Wszystkie inne objawy są typowe dla Ch. refluksowej (alergie, zapalenie zatok itp.)
Proponuję poddać sie szczególowej diagnostyce (bardzo ważne jest badanie pH-metryczne) i wówczas doświadczony chirurg zdecyduje o ewentualnej konieczności leczenia operacyjnego.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny,