Regeneracja plemników: czy częste współżycie zmniejsza ich ilość?

Witam. Razem z mężem dość często współżyjemy i staramy się o dziecko 7 miesięcy, póki co bezskutecznie. Chciałabym się zapytać, czy częste współżycie może prowadzić do zmniejszenia ilości plemników w nasieniu? Ile dni powinna trwać przerwa między stosunkami, aby zregenerować i zwiększyć ilość plemników? Słyszałam, że jest to od 2 do 3 dni, maksymalnie 5 dni - czy to prawda? Jakie witaminy można kupić mężowi na polepszenie plemników i kiedy powinien mąż wykonać badania nasienia oraz jakie badania powinniśmy zrobić, aby wykluczyć chorobę czy bezpłodność? Czy za bezskutecznymi staraniami o dziecko może stać stres, nastawienie itp.? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam, Iwona.

Dzień dobry!
Współżycie w okresie okołoowulacyjnym jest zalecane co 2gi dzień.
Nasienie męża można zbadać w placówkach najczęściej zajmujących się niepłodnością.
Dopiero po roku bezskutecznych regularnych starań możemy mówić o bezpłodności.
Stres czy nieregularny tryb życia mogą zaburzać cykl miesiączkowy a nawet prowadzić do cyklu bezowulacyjnych.
Z poważaniem.