Regularne stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a owulacja

Witam Od 4 lat biorę pigułki, ale dopiero w tym cyklu ok 5 dni po miesiączce zaczęłam mieć brązowy śluz i lekkie ( bardzo lekkie ) plamienie. Dzisiaj wypada 14 dzień mojego cyklu- plamienia brak. Zaobserwowałam jednak,że moja szyjka jest miękka i otwarta ( bez wątpienia) . Czy jest szansa,że doszło do owulacji ?? Wziełam wszystkie pigułki, ale 2 z kilkugodzinną różnicą proszę o odpowiedzi pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ciężko stwierdzić czy mogło dojść do owulacji na podstawie samobadania ginekologicznego szyjki macicy.
Powinna się Pani zgłosić do lekarza ginekologa.
Jeśli odstęp w godzinach przyjmowania tabletek był większy niż 3-4 godziny mogło dojść do spadku stężenia hormonów i niepełnego zabezpieczenia antykoncepcyjnego.