Regularne zażywanie tabletek antykoncepcyjnych Sylvie20 a ryzyko ciąży

Biore Tabletki Sylve20, właśnie skonczyłam opakowanie, dziś jest pierwszy dzień 7dniowej przerwy, okres się jeszcze nie pojawił. Dodam,że tydzień temu, czyli byłam w trakcie przyjmowania 14 tabletki z opakowania uprawiałam seks z moim chłopakiem, bez dodatkowego zabezpieczenia. Nie doszło do wytrysku we mnie. Czy jest jakieś ryzyko,że mogę byc w ciąży ? Cały czas mam to na myśli, chociaż wydaje mi się to niemożliwe.. Tabletki brałam zawsze regularnie, o 15.30, raz tylko wziełam o godzinie 19..
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Ryzyko zajścia w ciążę przy regularnym przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych jest minimalne. Brak krwawienia najprawdopodobniej jest wynikiem utrzymującego się wysokiego stężenia hormonów we krwi. Jeśli sytuacja powtórzy się w następnym cyklu, należy skonsultować się z ginekologiem.