Rehabilitacja po urazie naderwania ścięgna Achillesa

Jestem po urazie naderwania ścięgna achillesa w miejscu łączenia się z mięśniem brzuchatym łydki, miałem założony gips do kolana 6 tygodni w ułożeniu końskim, od 4 dni chodzę na rehabilitację (wirówka, pole magn, ćwiczenia), w miarę mogę już chodzić lecz z podpiętkiem 1cm i wkładka, niepokoi mnie jednak opuchlizna łydki i stawu skokowego, czy to normalne? czy opuchlizna będzie dopóki ścięgno wróci do pełnej sprawności?
MĘŻCZYZNA, 46 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Szanowny Panie - rehabilitacja - jak najbardziej tak. Jednak przed jej rozpoczęciem i po zakończeniu - ocena w odcinkowym badaniu ortopedycznym.
Jeżeli [podczas badania będą watpliwości specjalista ortopeda zadecyduje czy należy wykonywać kontrolne badania USG. Pozdrawiam i zycze szybiego powrotu do zdrowia.

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy