Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rekonstrukcja ścięgna krzyżowego przedniego

Jestem miesiąc po zabiegu (rekonstrukcja ścięgna krzyżowego przedniego) i w koło miejsca pobrania przeszczepu jest krwiak i nie wiem w jaki sposób mogę go zlikwidować, przykładałem kompresy (zmrożone) żelowe, smaruje maścią LIOTON 1000 i nie widzę żadnej poprawy.
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Szanowany Panie - jeśli minął ponad miesiac czasu od zabiegu, a krwiak utrzymuje się nadal najpewniej będzie wymagał odbarczenia - czyli wykonanian punkcji. Jednak zadecydować o tym powinien ortopeda po zbadaniu Pana. Jeśli jednak jest to jedynie podbiegnięcie krwawe (w fazie wchłaniania) wystarczy zazwyczaj włączenie zabiegów fizykoterapeutycznych np. ultradźwięki, masaż limfatyczny, laser. Zapewne korzysta Pan teraz z programu kinezyterapii po rekonstrukcji ACL - można o tych zabiegach porozmawiać z terapeutą prowadzącym z Panem ćwiczenia. Pozdrawiam.

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy