Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 1 , 9 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przeszczep ścięgna: Pytania do specjalistów

Operacja na zerwane ścięgno palca zginacza głębokiego

Witam 6tygodni temu miałam robioną operacje na zerwane ścięgno palca zginacza głębokiego lewej ręki,po 2tygoniach od operacji miałam zdejmowane szwy.Palec bardzo ładnie się goi,nie boli,tylko niekiedy ma bardzo brzydki purpurowy kolor,nie wrócił tez do swojej sprawności tzn nie da się... Witam 6tygodni temu miałam robioną operacje na zerwane ścięgno palca zginacza głębokiego lewej ręki,po 2tygoniach od operacji miałam zdejmowane szwy.Palec bardzo ładnie się goi,nie boli,tylko niekiedy ma bardzo brzydki purpurowy kolor,nie wrócił tez do swojej sprawności tzn nie da się go w pełni wyprostować ani zgiąć.Dzisiaj 6tydz od operacji zauważyłam,ze został mi w nim jeden szew.czy może on mieć coś wspólnego z tym kolorem palca?jakie ćwiczenia wykonywać w celu przywrócenia mu sprawności?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Solecki
Lek. Tomasz Solecki

Czy doszło ponownie do uszkodzenia ACL?

Dzień dobry. Tydzień temu miałem przeprowadzoną rekonstrukcję acl. Po tygodniu rano przeciągając się na łóżku poczułem trzask i ból w okolicy mięśni z tyłu na udzie. Każdy wyprost nogi przysparza ogromnego bólu. Mam pytanie czy ten trzask mógł być spowodowany... Dzień dobry. Tydzień temu miałem przeprowadzoną rekonstrukcję acl. Po tygodniu rano przeciągając się na łóżku poczułem trzask i ból w okolicy mięśni z tyłu na udzie. Każdy wyprost nogi przysparza ogromnego bólu. Mam pytanie czy ten trzask mógł być spowodowany zerwaniem przeszczepu czy naderwaniem mięśni uda. Ścięgno pobierane było z mięśnia półbloniastego. Ból w połowie uda. Dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy istnieje możliwość zerwania ścięgna pozostałego z pobrania przeszczepu do rekonstrukcji?

witam jestem świeżo po rekonstrukcji acl metodą STG .Dziś w nocy napinając mięśnie nogi poczułem bul pod kolanem i pieczenie .Czy istnieje możliwość zerwania ścięgna pozostałego z pobrania przeszczepu do rekonstrukcji dodam że mam cały czas założoną ortezę.Proszę o odpowiedz, pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy doszło do zerwania przeszczepu ścięgna?

Miałem wykonywana rekonstrukcje kolana 3 dni temu, dzień po operacji uzyskałem pełen wyprost oraz zgniecie 90 stopni. Dzisiaj przy ćwiczeniach przy zginaniu około 100 stopni słyszałem minimalny dźwięk, zero bólu jednak mogłem nagle normalnie chodzić tylko w protezie bez kul. Czy jest możliwość ze zerwałem przeszczep ze ścięgna ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jaka jest rola pochewki ścięgna?

Jaka jest rola pochewki ścięgna to jest to samo co ościęgno? Zabiegowi odkorowania ścięgna Achillesa towarzyszy przeszczep z innej tkanki do rekonstrukcji ościęgna np. Skóry? Jakie tkanki nadają się do rekonstrukcji ościęgna i ścięgna. Pojęcie "odkorowania ścięgna Achillesa" i... Jaka jest rola pochewki ścięgna to jest to samo co ościęgno? Zabiegowi odkorowania ścięgna Achillesa towarzyszy przeszczep z innej tkanki do rekonstrukcji ościęgna np. Skóry? Jakie tkanki nadają się do rekonstrukcji ościęgna i ścięgna. Pojęcie "odkorowania ścięgna Achillesa" i "złuszczenia pochewki ścięgna Achillesa" oznacza to samo? Każdy stosuje inne nazewnictwo, dlatego pytam bo nie chce być wprowadzony w błąd.
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Ryszard Magiera
Dr n. med. Ryszard Magiera
Dr n. med. Igor Madej
Dr n. med. Igor Madej

Zgrubienie po operacji stopy płaskiej obustronnie koślawej

Witam . W styczniu przeszłam operacje stopy płaskiej obustronnie koślawej ,miałam wydłózone ścięgno przeszczep z kości pisczelowej do pięty i teraz tuż nad pietą zrobiło mi sie zgrubienie wielkości połwy jajka ,bardziej płaskie , twarde( ale nie wygląda to jak... Witam . W styczniu przeszłam operacje stopy płaskiej obustronnie koślawej ,miałam wydłózone ścięgno przeszczep z kości pisczelowej do pięty i teraz tuż nad pietą zrobiło mi sie zgrubienie wielkości połwy jajka ,bardziej płaskie , twarde( ale nie wygląda to jak guz)jest to miejsce cieplejsze od stopy .Przy chodzeniu boli mnie pięta .Mam porównanie ,ponieważ w roku ubiegłym przeszłam taką samą operacje na lewą noge .Poszłam na zabiegi na pole i laser ,masuję i większej zmiany nie widzę .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Baljon
Lek. Paweł Baljon

Czy jest szansa na poprawę stanu kolana?

Witam, Mężczyzna wiek 30 lat, kilka dni temu minęło 5 miesięcy od rekonstrukcji lewego stawu kolanowego: całkowite uszkodzenie ACL(przeszczep poczwórnie złożone ścięgna STG) przy przyczepie udowym, szew łąkotki przyśrodkowej-uszkodzenie 1/3 tylnej łąkotki przyśrodkowej w strefie Red-Red, częściowa maniscektomia boczna-uszkodzenie CPML.... Witam, Mężczyzna wiek 30 lat, kilka dni temu minęło 5 miesięcy od rekonstrukcji lewego stawu kolanowego: całkowite uszkodzenie ACL(przeszczep poczwórnie złożone ścięgna STG) przy przyczepie udowym, szew łąkotki przyśrodkowej-uszkodzenie 1/3 tylnej łąkotki przyśrodkowej w strefie Red-Red, częściowa maniscektomia boczna-uszkodzenie CPML. Odbywam regularną rehabilitację, program terapii manualnej, ćwiczeń itd. Od kilku tygodni doskwiera mi kłucie w kolanie pod i czasem nad rzepką. Zalecono mi na wizycie u Ortopedy podanie kwasu hialuronowego ponieważ być może są to objawy zbyt małej ilości mazi w kolanie. Czy jest szansa, że stan kolana się poprawi, i czy ewentualne dolegliwości można by zdiagnozować badaniem rezonansu. Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jakie są szanse na powrót do zdrowia po takim urazie?

Witam, 10 tygodni temu miałem operacje zszycia achillesa metodą podskorną tenolig. Wczoraj doszło do ponownego zerwania ścięgna, lekarz zalecił operacje otwarta z odwróceniem brzuchatego i zszyciem ścięgna. Jakie są szanse na powrót do zdrowia? Czy w takim przypadku kolejne zeszycie będzie słabsze?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Ból pod kolanem po rekonstrukcji ACL metodą STG

witam jestem świeżo po rekonstrukcji acl metodą STG .Dziś w nocy napinając mięśnie nogi poczułem bul pod kolanem i pieczenie .Czy istnieje możliwość zerwania ścięgna pozostałego z pobrania przeszczepu do rekonstrukcji dodam że mam cały czas założoną ortezę.Proszę o odpowiedz, pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Małgorzata Panek
Małgorzata Panek

Problem ze sprawnością kciuka po przecięciu ścięgna - jakie ćwiczenia mogą pomóc?

Ponad 10 lat temu podczas wybicia szyby ręką moje ścięgno zostało przecięte. Podczas kolejnych latach traciłam czucie i zakres ruchów w kciuku. Około 5 lat temu odbyła się operacja mająca na celu przeszczep ścięgna co polepszyło funkcjonowanie mojego kciuka. Jenak... Ponad 10 lat temu podczas wybicia szyby ręką moje ścięgno zostało przecięte. Podczas kolejnych latach traciłam czucie i zakres ruchów w kciuku. Około 5 lat temu odbyła się operacja mająca na celu przeszczep ścięgna co polepszyło funkcjonowanie mojego kciuka. Jenak teraz zauważyłam, że problem znowu powraca i coraz ciężej mi poruszać kciukiem. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy jakieś ćwiczenia mogą pomóc?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Po jakim czasie można wykonać zabieg?

Witam, w październiku przeciąłem oba ścięgna zginacza palca V prawej reki, po operacji i zdjęciu opatrunku okazało się jednak iż nie są one sprawne i jest konieczna rekonstrukcja dwuetapowa, od 3 miesięcy czekam na zabieg z uwagi na COVID. Martwię... Witam, w październiku przeciąłem oba ścięgna zginacza palca V prawej reki, po operacji i zdjęciu opatrunku okazało się jednak iż nie są one sprawne i jest konieczna rekonstrukcja dwuetapowa, od 3 miesięcy czekam na zabieg z uwagi na COVID. Martwię się czy to już nie będzie za późno, po jakim najdłuższym czasie jest możliwe szczęśliwe wykonanie takiego zabiegu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy mogę stosować inny lek przeciwbólowy?

Jestem po przeszczepie ścięgna w stawie krzyżowym. Przeciwbólowo w dzień biorę Biofenac 100mg lecz na noc on nie wystarcza. Czy mogę wziąć zamiast niego Ibuprom Max Sprint? Jest mocniejszy? A może coś innego?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Operacja ścięgna Achillesa a bolesność stawu kolanowego

Jestem 7miesiecy po operacji Achillesa z przeszczepem.Badanie USG sciegno piętowe znacznie pogrubiałe,z wielokierunkowym układem włókien i wytworzeniem masywnej blizny,ciągłość zachowana.Przeszczep ścięgna do kości piętowej z obecnąścią drobnego zwapnienia.Zarysy kostne guza niezmienione.Kaletka ścięgna piętowego i kaletka podskórna pietowa zrośnięte w konglomerat... Jestem 7miesiecy po operacji Achillesa z przeszczepem.Badanie USG sciegno piętowe znacznie pogrubiałe,z wielokierunkowym układem włókien i wytworzeniem masywnej blizny,ciągłość zachowana.Przeszczep ścięgna do kości piętowej z obecnąścią drobnego zwapnienia.Zarysy kostne guza niezmienione.Kaletka ścięgna piętowego i kaletka podskórna pietowa zrośnięte w konglomerat blizny. Tk tłuszczowa przestrzeni Kogera ze zmianami bliznowatymi. Odczuwam ból w stawie skokowymi,strzelanie. Jak mogę sobie pomóc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Stopa końsko-szpotawa u dziecka

Witam mam 3 letnią córkę która urodziła się z prawą stopą końsko-szpotawą w wieku 3 mies.miała zabieg przecięcia ścięgna achilesa były buciki z szyną a stopa na dzień dzisiejszy ma 10 stopni dośrodkowania jeżdzimy do szczecina do doktora Szweda i... Witam mam 3 letnią córkę która urodziła się z prawą stopą końsko-szpotawą w wieku 3 mies.miała zabieg przecięcia ścięgna achilesa były buciki z szyną a stopa na dzień dzisiejszy ma 10 stopni dośrodkowania jeżdzimy do szczecina do doktora Szweda i powiedział że córke może czekać przeszczep ścięgna chodzimy na rehebiliatcje. czy ten zabieg coś jej pomoże
odpowiada 1 ekspert:
 Aleksander Ropielewski
Aleksander Ropielewski

O czym może świadczyć ból łydki po rekonstrukcji ACL?

Mija siedem dni od rekonstrukcji ACL. Przeszczep został dokonany ze ścięgien STG. Od dwóch dni boli mnie łydka, która również spuchła. Czy ból może być powodowany ortezą? I czy w takim razie na kilkanaście minut dziennie zdejmować ortezę, aby "rozluźnić" mięśnie łydki?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Opuchlizna po skręceniu łokcia

Witam. W 2007 roku doznalem skrecenia lokcia lewego zostala usztywniona nie nastawiona po ok 3 tyg.zdjeli mi gips i wlozyli w szyne na ok 2 tyg mialem przykurcz ok roku rehabilitacja nastepnie artroskopia i uciecie lub konkretne uszkodzenie nerwu. Posrodkowego... Witam. W 2007 roku doznalem skrecenia lokcia lewego zostala usztywniona nie nastawiona po ok 3 tyg.zdjeli mi gips i wlozyli w szyne na ok 2 tyg mialem przykurcz ok roku rehabilitacja nastepnie artroskopia i uciecie lub konkretne uszkodzenie nerwu. Posrodkowego lewego i sciegna!2009 przeszczep nerwu 2010 robili cos ze sciegnami kazali rehabilitowac bez skutku mam nie dowlad nog i skrecam je czesto w tym roku mialem artrolize mija 3 tydzien a opuhlizna nie schodzi lokiec jest siny czy to normolne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Uszkodzenie przyczepu ścięgna zginacza głębokiego

Uszkodzenie przyczepu ścięgna zginacza głębokiego. Około 5 tyg temu rozciąłem mocno 2 palec lewej ręki.W szpitalu w Łodzi stwierdzono uszkodzenie przyczepu,który zszyto mi operacyjnie i założono Kleinerta.Zalecono ćwiczenia prostowaniu palca ale nie do końca, żeby szwy się nie rozeszły. Obecnie... Uszkodzenie przyczepu ścięgna zginacza głębokiego. Około 5 tyg temu rozciąłem mocno 2 palec lewej ręki.W szpitalu w Łodzi stwierdzono uszkodzenie przyczepu,który zszyto mi operacyjnie i założono Kleinerta.Zalecono ćwiczenia prostowaniu palca ale nie do końca, żeby szwy się nie rozeszły. Obecnie nie mogę w pełni wyprostować palca a zakres ruchów podcza zginania jest ograniczony.Palec jest opuchnięty i chciałem się dowiedzieć jak zmniejszyć obrzęk(czytałem że jest to ważne) i jakie są rokowania
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartosz  Małek
Lek. Bartosz Małek

Rekonstrukcja ścięgna krzyżowego przedniego

Jestem miesiąc po zabiegu (rekonstrukcja ścięgna krzyżowego przedniego) i w koło miejsca pobrania przeszczepu jest krwiak i nie wiem w jaki sposób mogę go zlikwidować, przykładałem kompresy (zmrożone) żelowe, smaruje maścią LIOTON 1000 i nie widzę żadnej poprawy.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maciej Kasparek
Dr n. med. Maciej Kasparek
Patronaty