Resekcja tarczycy a odpowiednie leki

Jestem po całkowitej resekcji tarczycy. Chodziłam do lekarza i miałam dawki 125mg i 100mg ethyroxu tsh między 2 a 3.. Zmieniłam lekarza który powiedział mi ze powinnam mniej niższy wynik dał mi 150 mg czyli stała dawkę. Hormony mi skakają. Teraz jak dzwoniłam podawać wynik tsh który miałam prawie 3 powiedziała ze trzeba zmienić na letrox. Moje pytanie czy letrox jest lepszy od ethyroxu i i czy dawki stałej jest lepsze czy na przemian.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.