Resztki po poronieniu a łyżeczkowanie

Witam! Dwa miesiące temu miałam wykonany zabieg łyżeczkowania macicy po poronieniu. Niestety zabieg musiał zostać powtórzony. Podczas wizyty kontrolnej stwierdzono, że nadal nie zostałam dokładnie wyczyszczona i że kolejny zabieg nie jest możliwy ze względu na to, iż mogą być problemy z zajściem w kolejną ciążę. "Resztki" mają same zostać wydalone podczas miesiączki. Co w przypadku kiedy tak się nie stanie? Czy istnieje jeszcze jakiś inny sposób na to by się ich pozbyć? Pozdrawiam.

Tak się zdarza, nie należy popadać w panikę i szukać szybkich rozwiązań. Istnieje spora szansa na samoistne wydalenie pozostałych tkanek. Na teraz powinna Pani zrobić test ciążowy i jeśli jest negatywny to czekanie jest bezpieczne (jeśli oczywiście nie ma obfitych krwawień). Jeśli minie dłuższy czas od połogu, to najlepszą opcją będzie hysteroskopia, która pozwoli na dokładniejsze rozpoznanie i wycięcie ewentualnych zmian. Ale prawdopodobnie wtedy już nie w macicy nie będzie.