Retrolisteza kręgu w wyniku badania RTG
Witam! Wynik RTG do oceny: zaznaczona retrolisteza kręgu C5 i C6. Sklerotyzacje trzonów tych kręgów oraz osteofity. Przewężenie szpary międzykręgowej C5-C6 i C-7. P: oglębienie lordozyu. Osteofit trzonu kręgu L5. Przewężenie szpary międzykręgowej L5-S1. Zaznaczona retrolisteza kręgu L4. Bardziej poziome ustawienie k. krzyżowej. Dolegliwości: ból pleców, szyi, głowy, drętwienie dłoni i prawej nogi, ciągnięcie w okolicach uszu- zatykanie uszu.Proszę o radę , DZIĘKUJĘ!

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie oraz łączna interpretacja powyższego badania. Sądzę że być może będzie konieczność wykonania RM. wynik wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe oraz kregozmyk.