Retrolisteza kręgu w wyniku badania RTG

Witam! Wynik RTG do oceny: zaznaczona retrolisteza kręgu C5 i C6. Sklerotyzacje trzonów tych kręgów oraz osteofity. Przewężenie szpary międzykręgowej C5-C6 i C-7. P: oglębienie lordozyu. Osteofit trzonu kręgu L5. Przewężenie szpary międzykręgowej L5-S1. Zaznaczona retrolisteza kręgu L4. Bardziej poziome ustawienie k. krzyżowej. Dolegliwości: ból pleców, szyi, głowy, drętwienie dłoni i prawej nogi, ciągnięcie w okolicach uszu- zatykanie uszu.Proszę o radę , DZIĘKUJĘ!

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie oraz łączna interpretacja powyższego badania. Sądzę że być może będzie konieczność wykonania RM. wynik wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe oraz kregozmyk.