Rezonans magnetyczny a usunięta nerka

Witam.Mam usuniętą nerkę i przerzut na wątrobę,która będzie dalej leczona.Problem w tym,że muszę zrobić rezonans klatki piersiowej i jamy brzusznej.Co do jamy brzusznej nie ma problemu,natomiast co do klatki piersiowej słyszę odpowiedzi: nie robi się,można zrobić ale obraz będzie zamazany.CZY TO MOŻLIWE? Nadmieniam,że mieszkam w Łodzi,może to w tym mieście nie robi się tego rodzaju badań? Jestem załamana,proszę o pomoc i w miarę możliwości o szybką odpowiedź.Barbara 68

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej można wykonać MRI klatki piersiowej, choć raczej wykonuje się tomografię klp. Proszę porozmawiać z lekarzem, który dał Pani skierowanie na badanie. Powinien bowiem także określić albo przynajmniej doradzić gdzie może Pani wykonać badanie.