Bolesność łokcia po zabiegu usunięcia nerki

Witam serdecznie.Rok temu miałam usuniętą nerkę z powodu raka jasnokomórkowego,pierwszy stopień złośliwości.We wrześniu tomografia wykazała zmiany w łozie po nerce.Mam czekać pół roku na następną tomografię by określić zmiany.Czy nie powinnam wcześniej przejść jakichś badań?Mam również obolały łokieć.Czasem ból bywa bardzo silny.Lekarz uważa,że przesadzam,a ja wiem,że rak w.w daje przeżuty do kości i płuc.Co robić?

Witam. Rak nerki rzadko daje przerzuty do kości stawu łokciowego, prawdopodobnie ból nie jest więc spowodowany przez przerzuty. O konieczności pogłębienie diagnostyki w tym przypadku powinien zdecydować specjalista onkolog.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety bez ostatniego wyniku tomografii komputerowej trudno ocenić jakie zmiany w loży po wyciętej nerce powstały i jakie powinno być dalsze postępowanie. Na pewno stała kontrola jest potrzebna ale jeżeli lekarz prowadzący uznał potrzebę wykonania badania za pół roku to trzeba badanie wykonać w terminie. W razie potrzeby można wykonać dodatkowe badanie USG albo poradzić się innego lekarza onkologa. Pozdrawiam