Gdzie uzyskać skierowanie na badanie TK

Gdzie można uzyskać skierowanie na TK? Chodzi mi u jakiego lekarza? I czy tomografia pokazała by ewentualną ziarnicę, jakieś nacieki na kości lub coś podobnego?

Sugerowałbym Panu udanie się do lekarza onkologa (nie wymaga skierowania) w celu konsultacji i ewentualnego uzyskania skierowania na badanie TK lub może nawet badania MRI jeśli onkolog bedzie widział taka konieczność.

Pozdrawiam serdecznie.