Czy mój chłopak może mieć ziarnicę?

Witam, mój chłopak odczuwał bóle szyi i barków po wypiciu alkoholu. Zdarzało się to przez rok, ale nie za każdym razem jak pił. Zdenerwowałam się tym objawem, ponieważ usłyszałam, że jest to bardzo charakterystyczne dla ziarnicy złośliwej. Te dolegliwości minęły, nie zdarza się to już wcale. W zwiàzku z tym robił badania krwi, usg węzłów, brzuch, rtg i tk klatki piersiowej. Żadnych widocznych węzłów szyjnych nie ma. Wszystkie badania w normie. W tk - prawidłowy obraz płuc. Chciałam zapytać, czy może być tak, że ten objaw nie jest wynikiem tej choroby. Lekarze widzieli wszystkie wyniki, nie ma w nich nic nieprawidłowego. Czy możliwe jest to, że ziarnica jeszcze się ujawni? Żyjemy w stresie, czekając na jakiś węzeł, nie wiem, czy należy powtórzyć badania. Chłopak miał też kaszel długi czas, ale przeszedł i rtg i tk nic nie pokazało. Proszę o odpowiedź, czy mimo wszystko ten objaw może nie oznaczać ziarnicy?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie jest to objaw który oznacza w 100% ziarnicę , jeśli badania nic nie pokazują to sadze ze należy się kontrolować zgodnie z zaleceniami
Lekarza rodzinnego