Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mój chłopak może mieć ziarnicę?

Witam, mój chłopak odczuwał bóle szyi i barków po wypiciu alkoholu. Zdarzało się to przez rok, ale nie za każdym razem jak pił. Zdenerwowałam się tym objawem, ponieważ usłyszałam, że jest to bardzo charakterystyczne dla ziarnicy złośliwej. Te dolegliwości minęły, nie zdarza się to już wcale. W zwiàzku z tym robił badania krwi, usg węzłów, brzuch, rtg i tk klatki piersiowej. Żadnych widocznych węzłów szyjnych nie ma. Wszystkie badania w normie. W tk - prawidłowy obraz płuc. Chciałam zapytać, czy może być tak, że ten objaw nie jest wynikiem tej choroby. Lekarze widzieli wszystkie wyniki, nie ma w nich nic nieprawidłowego. Czy możliwe jest to, że ziarnica jeszcze się ujawni? Żyjemy w stresie, czekając na jakiś węzeł, nie wiem, czy należy powtórzyć badania. Chłopak miał też kaszel długi czas, ale przeszedł i rtg i tk nic nie pokazało. Proszę o odpowiedź, czy mimo wszystko ten objaw może nie oznaczać ziarnicy?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Leczenie farmakologiczne i chirurgiczne raka nerki

Rak nerki stanowi kilka procent wszystkich przypadków nowotworów złośliwych. Częściej wykrywany jest u mężczyzn. Co jeszcze warto wiedzieć o tej chorobie? Dowiedz się, jak przebiega leczenie raka nerki.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Nie jest to objaw który oznacza w 100% ziarnicę , jeśli badania nic nie pokazują to sadze ze należy się kontrolować zgodnie z zaleceniami
Lekarza rodzinnego

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy