Rezonans magnetyczny kręgosłupa 31-latki

Rezonans kręgosłupa. Lordoza zachowana. Dyskretnie zwężona przestrzeń międzykręgowa L4-L5 ze zmianami degeneratywnymi w krążku międzykręgowym i drobnymi zaostrzeniami na krawędziach trzonów. Centralno-dwuboczna protuzja tarczki międzykręgowej na tym poziomie powoduje uciśnięcie przedniej ściany worka opnowego. Na pozostałych poziomach nie stwierdza się wypukilin jąder miażdżystych. Stożek rdzeniowy i włókna ogona końskiego o prawidłowym sygnale.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Tego typu zmiany mogą być przyczyną występujących dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który pokieruje dalszym leczeniem.