Zwężona przestrzeń międzykręgowa L5-S1, nierówny zarys płytki granicznej kości krzyżowej
Lordoza zachowana. Zwężona przestrzeń międzykręgowa L5-S1, nierówny zarys płytki granicznej kości krzyżowej. Zmiany degeneratywne w krążku m-k. Niewielkie zaostrzenia na przednio-bocznych krawędziach trzonów kręgów na tym poziomie. Pozostałe przestrzenie m-k o prawidłowej wysokości, sygnał z krążków m-k prawidłowy. Nie stwierdza się wypuklin jąder miażdżystych do kanału kręgowego. Stożek rdzeniowy i włókna ogona końskiego w obrazie MR prawidłowe. Proszę o odczytanie i analizę

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Szanowny Panie,
Opis badania sugeruje początkową chorobę zwyrodnieniowo-dyskopatyczna. Nie opisuje Pan odczuwanych dolegliwości co jest bardzo istotne w postawieniu ostatecznej diagnozy. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu