Prawoboczna wypuklina krążka m-k uciskająca przednią powierzchnię worka oponowego
Można prosić o interpretację tego MR? W segmencie L3/4 tylna prawoboczna wypuklina krążka m-k uciskająca przednią powierzchnię worka oponowego, która wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów m-k zwęża światło prawego zachyłka i otworu m-k z cechami kolizji z przebiegającym korzeniem nerwowych L3. W segmencie L4/5 tylna pośrodkowa przepuklina krążka m-k uciskająca przednią powierzchnię worka oponowego, która wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów m-k zwęża światło prawego zachyłka i otworu m-k

MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu
Szanowny Panie,
Rezonans magnetyczny sugeruje zmiany zwyrodnieniowo-dyskopatyczne. Sugeruje konsultację u specjaisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu