Spłycenie lordozy lędźwiowej w segmencie L1-L4 z ostrym ustawieniem kości krzyż.

W segmencie L4/5 tylna pośrodkowa przepuklina krążka m-k uciskająca przednią powierzchnię worka oponowego, która wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów m-k zwęża światło prawego zachyłka i otworu m-k z cechami kolizji z przebiegającym korzeniem nerwowych L4. Znaczny wysięk jamy stawowej stawu m-k L4/5 po prawej. Spłycenie lordozy lędźwiowej w segmencie L1-L4 z ostrym ustawieniem kości krzyżowej.

Z opisu wynika, że ma Pan uszkodzenie na poziomie L4-L5 z wysiękiem, co najczęściej skutkuje duży bólem, w tym przypadku do boku uda. Zalecam współpracę z fizjoterapeutą i unikanie dynamicznej aktywności. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki