Wyrównana lordoza szyjna, nieco węższe przestrzenie międzykręgowe
Witam dzisiaj odebrałem zdjęcie rtg i wynik. Wyrównana lordoza szyjna. nieco węższe przestrzenie międzykręgowe c5-c6-c7. Początkowe zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkowertebralnych. O co w tym chodzi i czy mam sie czym martwić?

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Szanowny Panie,
Opis RTG sugeruje niewydolność mięśni stabilizujących odc. C. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu