Ból szyi i obojczyków

Od paru dni boli mnie szyja - w tym kark. Do tego dochodzi ból obojczykow (tuż nad obojczykami). Dodam, że pojawił się ból głowy.. obojczyki bolą najbardziej, jak luźno puszczę ręce, przy nachylaniu, przy ruchach... Nie wiem kompletnie czy to przejdzie czy lepiej iść z tym do lekarza?

Szanowna Pani,
Najprawdopodobniej odczuwa Pani bóle odc szyjnego kręgosłupa związane z niewydolnością mięśniowa. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu