Lordoza odcinka szyjnego a sztywnienie szyi i ból barku

Czy lordoza odcinka szyjnego może powodować sztywnienie szyji i ból barku? Z powodu bólu barku dostałam Dexak , Milgamma(zastrzyki) i Doreta (na co są te leki nie mam pojęcia) Wybrałam wsztko. Lekarz stwierdził lordoze odcinka szyjnego i lędźwiowego,zalecił ćwiczenia. Ból teoretycznie ustąpił...ale czasem zdarza sie uczucie sztywnienia szyji i ból w barku. nie jest on jednak tak dokuczliwy jak poprzednio. Powinnam udać się do lekarza? Mam 19 lat.

Szanowna Pani,
Patrząc przez pryzmat Pani wieku sugeruje pilna konsultacje u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu